BEZPIECZNY NAJEM 2022

2022-08-11

BEZPIECZNY NAJEM 2022


Sierpień i wrzesień to czas na poszukiwanie odpowiedniego mieszkania do wynajmu. Niestety brak orientacji w cenach, poszukiwanie specjalnych okazji na rynku wynajmu, niewiedza na temat umów najmu czy współpracy z biurami nieruchomości mogą rodzić przykre niespodzianki dla przyszłych najemców. 
Dlatego Polska Federacja Rynku Nieruchomości w dniach od 16 sierpnia do 30 września br. uruchomia po raz dziesiąty przy współpracy z regionalnymi Stowarzyszeniami ogólnopolską Akcję BEZPIECZNY NAJEM.
Celem Akcji jest pomoc poszukującym mieszkania do najmu nie tylko w jego znalezieniu, ale także w bezpiecznym zawarciu transakcji.
W ramach tej akcji przygotujemy materiały poradnikowe dotyczące najmu, głównie dotyczące cen w miastach akademickich oraz zasad współpracy z pośrednikiem. Chcemy w ten sposób również uchronić przyszłych najemców przed złymi doświadczeniami np. ostrzec przed firmami, które proponują sprzedaż adresów - często nieaktualnymi.   
Na stronie PFRN umieszczony jest wykaz biur nieruchomości z poszczególnych miast, które w swojej ofercie posiadają mieszkania do wynajmu dla studentów.